Go-e Şarj İstasyonu Genel Ürün Bilgileri

Şarj cihazlarımız, tüm otomobil markalarının tüm tam elektrikli araç (BEV) modellerini ve plug-in hibrit elektrikli araçlarını (PHEV) şarj edebilmektedir. 

   Her bir go-eCharger, elektrikli ev şarj istasyonları için şu anda geçerli olan standartlar ve yönergelere uygun olarak geliştirilmiştir. Bu, Avrupa'da ve TÜRKİYE' de onaylanmış tüm elektrikli araçlarla yüksek seviyede uyumluluk sağlar.

 

go-eCharger ile ilgili teknik bir sorununuz varsa ve kullanım kılavuzunda, SSS'de veya sorun giderme kılavuzunda  bir çözüm bulamadıysanız , önce teknik desteğimizle iletişime geçmelisiniz. Bu, e-posta, destek formu veya telefon ile mümkündür. Çoğu durumda, sorunu onarıma gerek kalmadan çözebiliriz.

Servis durumunda, muhtemelen arızalı bir go-eCharger'ı sökmeden önce, sizin için gerekli adımları başlatabilmeleri için her durumda go-e'nin teknik müşteri desteği ile iletişime geçin. Bu ayrıca, servis durumu sırasında cihazın kusursuz çalıştığı ve herhangi bir onarıma gerek olmadığı ortaya çıkarsa, müşterilerimize yansıtmamız gereken gereksiz maliyetleri önlemeye yardımcı olur.

go-eCharger HOME+ (GEMİNİ FLEX ) ve HOMEfix (GEMİNİ), fiyat-performans oranıyla birlikte özellikler açısından rakipsiz olan şarj istasyonlarıdır.

Olası PV bağlantısından (API bağlantısı aracılığıyla) statik yük dengeleme ve zamanlayıcının yanı sıra RFID ve kişiselleştirmeye kadar cihaz tüm isteklerinizi yerine getirir. go-eCharger HOME+'ın avantajı, mobil olması ve yanınızda (bagajınızda) taşınabilmesidir.

 Bu, örneğin tatilde ,yazlıkta veya akraba evlerinde (kayınvalide, anne, kardeş ziyaretlerinde....)  (soket ve muhtemelen uygun adaptörler gereklidir), başka bir şarj istasyonu yoksa, başka yerlerde hızlı bir şekilde şarj etmenizi sağlar.

11 kW veya 22 kW modelinden bir go-eCharger cihazını tercih etmeniz, bireysel gereksinimlerinize ve aracınızın marka modeline bağlıdır.

Satın alma kararınızı vermeden önce kendinize aşağıdaki soruları sorabilirsiniz:

  • Planlanan EV (Elektrikli Arabanız), 22 kW'a kadar alternatif akımla şarj etme kapasitesine sahip mi?
  • Değilse: 22 kW şarj kapasitesine sahip daha fazla araba piyasaya çıkarsa, gelecekte buna uygun bir araç satın alacak mısınız? Veya evinizde, biri 11 kW'dan fazla şarj olabilen ek elektrikli arabalar satın almayı mı planlıyorsunuz?
  • Arabanın pil kapasitesi yüksek mi yoksa daha sonra daha yüksek kapasiteli bir tane mi alacaksınız?
  • Aracınızı haftanın bazı günlerinde kilometrelerce kullanıyor musunuz ve şarj etmek için fazla zamanınızın olmadığı durumlar var mı?
  • Seyahat ederken mevcut 22 kW prizleri kullanmak istiyor musunuz (yalnızca go-eCharger HOME+ için geçerlidir)?
  • Ev sigorta panosuna gelen elektrik bağlantınız 22 kW'lık bir şarj istasyonunu çalıştırabilmeniz için yeterince uygun mu?

Aracınız şu anda yalnızca 11 kW ile şarj olabilse bile, 22 kW'lık go-e charger geleceğe yönelik bir çözüm olacaktır. Daha sonra daha hızlı şarj olan ve daha yüksek pil kapasitesine sahip bir elektrikli arabaya karar verirseniz, yeni bir wallbox'a ihtiyacınız olmayacak. 22 kW'lık bir go-eCharger 11 kW'da daimi olarak çalıştırılabildiğinden, gelecekteki elektrikli araç seçiminizde sınırlı değilsiniz. Ev bağlantınız yüksek şarj akımları için uygun kablo ve teknik özellikte değilse ve bu tesisatı yeniden güncelleme işi yüksek maliyetler gerektirecekse o zaman go-eCharger'ın 11 kW versiyonu doğru seçim olacaktır.

Her Ülke için değişiklik gösterir  Ülke yasalarına göre değişiklik gösterir  Ülkenizdeki ilgili bir makama hibe talebinde bulunmanız gerekir. Daha önce hibe alma koşullarını okumayı unutmayın. 

1 – go-eCharger uygulamasını yükleyin ve uygulamayı açın (Wİ-Fİ’nizin açık olduğundan emin olun)

2- Ekranın sağ üst köşesindeki + işaretine basın, sonrasında aşağıda sol altta yer alan Kullanım Koşullarını Kabul edilen kutucuğu işaretleyin

3- Üstteki “Yeni go-e Charger için ilk kurulum(Hotspot Üzerinden Kurulum)” seçeneğine basın

 

4- Yeni bir go-e şarj cihazı için şarj cihazımızı hotspot aracılığı ile kuruyoruz; bunu  yapmak için kutunun içinden çıkan sıfırlama kartının arkasındaki QR kodu,kurulum yapacağınız telefona okutun ve ekranda çıkan “Ağa Katıl”yazısına basın,onayınızdan sonra Etkin Nokta Kurulum Ağı ile şarj cihazının dahili Wİ-Fİ’sine bağlı olduğunuzu gösterir.Eğer bağlantı kurulmamışsa Mobil Verinizi devre dışı bırakın

 

5- Wİ-Fİ ağından go-e 20**** yazan (sizin cihazınızın numarası) ağı seçin ve uygulamaya giriş yapın

 

6- Sağ altta yer alan Bulut & İnterneti seçin, akabinde en üstte yer alan Wİ-Fİ ye basarak bulunduğunuz yerde (ev-işyeri vb) kullandığınız Wİ-Fİ modem şifrenizi girin. Bundan sonra kontrol amaçlı Wİ-Fİ’nin altındaki  “AĞ DURUMUNU” seçin, en üstteki Wİ-Fİ Bağlantısı karşılığında; “BAĞLI” yazar (Kullandığınız Modemin İsmi Yazar). Hemen altında “BULUT BAĞLANTISI” ve onun karşısında da “BAĞLI” yazar. Bu 2 sekmenin karşılarında en sağda yeşil bir yuvarlak içinde yeşil ✓ işareti göreceksiniz. “BULUT BAĞLANTISI” sekmesine bastığınızda en üstte yer alan “Bulut Bağlantısına İzin Ver” sekmesinin de aktif olduğunu göreceksiniz.

7- En altta yer alan “AYARLAR” => “SAAT AYARLARI” => GMT+1:00 ECT European Central Time => 3.Sıradaki “GMT+2:00 EET Eastern European Time” => Sağ Üstteki “DİSKET İŞARETİNE BASIP” Kaydedin => “Saat Senkronizasyonu için NTP Sunucusunu Kullanın” sekmesini sağa çekip aktif hale getirin ve yine => Sağ Üstteki “DİSKET İŞARETİNE BASIP” Kaydedin.

8- Tekrar Sağ altta yer alan Bulut & İnterneti seçin => “ANLIK BİLDİRİMLER” => mevcut bildirim seçeneklerinden hangisinin aktif olmasını istiyorsanız o sekmeleri tek tek sağa çekerek aktif hale getirin ve sağ üstten diskete basıp kaydedin. Opsiyonel bu işlem Uygulamayı kullanacak her bir kişinin telefonlarından ayrı ayrı yapılmalı ve kaydedilmeli.

9- “AYARLAR” => “ŞİFRE” => Yukarıdaki ilk şifre yerine QR Kodunuzun yer aldığı karttaki “Hotspot Key” şifrenizi tekrar girip yine Sağ Üstteki “DİSKET İŞARETİNE BASIP” Kaydedin.

10- Telefonunuzun Wİ-Fİ’sini kapatıp Datanız üzerinden uygulamaya girebilirsiniz.

KURULUM TAMAMLANDI ve artık Şarj cihazınıza her yerden erişebilir, onu Bulut üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Go-e Şarj İstasyonu Kurulum

Fişli go-eCharger HOME+ sürümü tak ve çalıştır özelliklidir ve mevcut bir prize kolayca takılabilir. Kalıcı kurulum için go-eCharger HOMEfix varyantı bir elektrikçi tarafından bağlanmalıdır. Her durumda, yeterli boyutlandırma için mevcut elektrik tesisatınızı kontrol etmesi veya yeni go-eCharger'ınızı kurması için bir elektrikçiye danışmanızı öneririz.

Hayır, sadece duvar braketi vidalanmalıdır.

Hava koşullarına karşı koruma her zaman bir avantajdır; fakat eğer go-eCharger kullanıyorsan şart değildir. Duvar tipi şarj cihazı toz ve suya karşı IP54 sınıfında koruma sağlar ve +40 °C’ye kadar sıcaklıklarda çalışabilir. 

Şarj cihazının doğrudan güneş ışığından korunması tavsiye edilir. Bununla birlikte cihazın çıkış gücü, aşırı ısınmayı önleyen ekstra güvenlik özellikleri sayesinde belirli bir sıcaklık aşıldığında otomatik olarak azalır. 

Bilgi: go-eCharger’ın sadece dik olarak tutulması gerekmektedir. Aksi takdirde, şarj cihazının tip 2 soketine su girme riski vardır. 

go-eCharger, doğru akım algılamalı (30 mA AC ve 6 mA DC) yerleşik bir RCD koruma modülüne sahiptir. Bu nedenle, yerel düzenlemeler bundan sapmadığı sürece, bina tarafında yalnızca A tipi bir RCD gereklidir. Bundan bağımsız olarak, her bir şarj cihazının girişine bir minyatür devre kesici bağlanmalıdır. 

32 A için, sıva üstü kablolar (duvara döşenmemiş) için en az 6 mm², tesisat borularındaki kablolar için 6-10 mm² ve ​​ısı yalıtımlı duvarlardaki kablolar için 10 mm² kablo kesiti öneririz.

16 A için, sıva üstü kablolar için en az 2,5 mm², tesisat borularındaki kablolar için 4 mm² ve ​​ısı yalıtımlı duvarlardaki kablolar için 10 mm² kablo kesiti öneririz.

Ancak elektrikçi yerel duruma göre kendisi karar vermelidir. Eşzamanlılık faktörüne dikkat edin! Kablo kesiti hesaplanırken eşzamanlılık faktörü 1 olarak ayarlanmalıdır, bu da elektrikçinin kablonun her zaman tam şarjlı olduğunu varsayması gerektiği anlamına gelir.

Devre kesici, aşırı yük durumunda kapanan bir sigortadır. Hattı aşırı akım sonucu ısınmadan kaynaklanan hasarlardan korur. Mağazamızda mevcuttur.

  • 32A üç fazlı = devre kesici 3 veya 4 kutuplu 32 A (go-eCharger HOME+/fix 22 KW).
  • 16A üç fazlı = devre kesici 3 veya 4 kutuplu 16 A (go-eCharger HOME+/fix 11 KW).
  • 32A tek fazlı = devre kesici 2 kutuplu 32 A (go-eCharger HOME+/fix 22 KW).
  • 16A tek fazlı = devre kesici 2 kutuplu 16 A (go-eCharger HOME+/fix 11 KW).

Devre kesici, karakteristik B veya C ile kullanılabilir.

Maksimum şarj akımı 22 kW olan go-eCharger'ınız varsa 6 A ile 32 A arasında akım seçebilirsiniz.

Maksimum şarj akımı 11 kW olan go-eCharger'ınız varsa 6 A ile 16 A arasında seçim yapabilirsiniz.

Her iki durumda da, daha düşük güçle sınırlayabilirsiniz. go-eCharger'ı 22 kW modelinde tam şarj gücüyle kullanmak isterseniz 32 amperlik bir sigorta, 11 kW modelinde ise 16 amperlik bir sigorta gereklidir.
Not: Ne kadar çok amper ayarlanırsa araç o kadar hızlı şarj olur. Daha düşük amperlerle daha sürdürülebilir bir şekilde şarj edersiniz, bu da pil ömrü ve elektrik şebekesinin kararlılığı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Gerçek şarj gücü araçla sınırlıdır ve bu nedenle daha düşük olabilir.

go-eCharger'ın 2 fazlı bağlantısı mümkün değildir. Sadece bir veya üç faz ile bağlanabilir. Cihaz girişte fazları kontrol eder ve bağlantı 2 faz ise arıza moduna (FAZ hatası) geçer.
Elektrikli aracın yerleşik şarj cihazının özelliklerine bağlı olarak, go-eCharger  2 veya 3 fazlı şarj eder. Tam şarj gücünü ve aracı şarj etmek için kullanılan faz sayısını araç satıcınızdan öğrenin. 
 

go-e Charger'ın yalnızca iyi havalandırılan odalarda gaz veren araç  akülerini (örn. kurşun asitli aküler) şarj etmek için uygun olduğunu unutmayın. Emin değilseniz lütfen araç üreticinize danışın. 

Go-e Şarj İstasyonu Cihazını Kullanma

Taktıktan hemen sonra bu, Tak ve Çalıştır sistemiyle mümkün olur.

go-eCharger HOME+'ı bir prize takın veya go-eCharger HOMEfix'i bir elektrikçiye bağlayın, şarj işlemini başlatmak için tip 2 kabloyu araca ve şarj cihazına takın.

Lütfen Şarj Cihazının varsayılan ayarına dikkat edin: Erişim kontrolü/şarj modu = Açık.

Bu ayarı uygulama aracılığıyla değiştirebilirsiniz; bu, şarj cihazınızın kilidini uygulama veya RFID çipi aracılığıyla açana kadar şarj işleminin başlamayacağı anlamına gelir.

Ya uygulama aracılığıyla ("Şarj etme" sekmesinin düğmesi aracılığıyla şarjı durdurun) ya da araç tarafındaki şarj kablosunun kilidini açın.

Lütfen şarj sırasında go-eCharger'ı güç kaynağından ayırmayın. Ayrıca tip 2 kablonun kilidinin yalnızca go-eCharger'da güç olduğu sürece açılabileceğine lütfen dikkat edin; Uygulama aracılığıyla uygun şekilde ayarlandığında en son donanıma (CM-03- / donanım sürümü V3 ile başlayan seri numarası) sahip cihazlar hariç.

Hayır, şarj gücü doğrudan cihaz üzerindeki düğme aracılığıyla da ayarlanabilir (5 önceden tanımlanmış şarj seviyesi). Şarj cihazı bir araca tip 2 kablo ile bağlıysa, varsayılan ayarda şarj işlemi otomatik olarak başlar. Bu nedenle go-eCharger bir uygulama olmadan da kullanılabilir. Cihazın temel ayarlarını değiştirmek, konfor fonksiyonlarını kullanmak, dahili elektrik sayacını okumak veya şarj cihazını uzaktan kontrol etmek istiyorsanız go-eCharger uygulamasına ihtiyacınız var. Daha sonra entegre hotspot aracılığıyla üniteyi yakın mesafeden kontrol edebilirsiniz. Şarj cihazının uzaktan kontrolü ve bazı konfor fonksiyonları için cihazın WiFi bağlantısı gereklidir.

Bunu yapmak için, akıllı telefonunuz için go-eCharger uygulamasını indirmeniz ve ikinci akıllı telefondan itibaren, uygulamadaki mavi “+” aracılığıyla “Halihazırda kurulmuş bir go-eCharger ekle” seçeneğiyle şarj cihazınızı eklemeniz yeterlidir. İlgili şarj cihazının jetonunu (sıfırlama kartında varsa), aksi takdirde kendi belirlediğiniz cihaz şifresini (CM-03- / donanım versiyonu V3 seri numaralı şarj cihazlarından) uygulamaya girin.

Hayır, çünkü uygulama, Şarj Cihazına entegre edilmiş erişim noktası aracılığıyla da çalıştırılabilir. WiFi olmadan sadece uzaktan kumanda ve elektrik fiyat değişimi (aWATtar) veya yük dengeleme gibi bazı işlevler mümkün değildir.

Şarj gücü, düğme (5 önceden tanımlanmış değer) veya uygulama ile ayarlanabilir. Düğme değerleri uygulamada istenildiği gibi 6 ile 16 veya 32 amper arasında yapılandırılabilir (şarj cihazının maksimum şarj gücüne bağlı olarak – 11 veya 22 kW). Şarj gücü, uygulama kullanılarak şarj işlemi sırasında da değiştirilebilir.

Parlaklık uygulamada değiştirilebilir. Ayrıca LED'ler bekleme modunda 10 saniye sonra kapatılabilir.

Uygulamada, şarj işlemi sırasında şarj edilen elektrik miktarını ve ayrıca şarj edilen toplam kWh miktarını görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgi, uygulamanın “Şarj oluyor” sekmesinde bulunabilir. Ayrıca tüm kullanıcı hesapları için şarj enerjisi görüntülenebilir (RFID çipleri – maksimum 10). go-eCharger'ın en son sürümünde (seri numaraları CM-03- / donanım sürümü V3 ile başlar), ayrıntılı bir şarj geçmişi de indirilebilir

Ne go-eCharger HOME+ ne de go-eCharger HOMEfix, MID uyumlu bir ölçüm cihazına (Measurements Instruments Directive) sahip değildir. Bazı ülkelerde elektrik satmak için MID sertifikalı bir sayaç gerekir.

Şarj Cihazı, duvara takılabilen bir U-parçası ile birlikte teslim edilir. Bu parça doğrudan şarj cihazının üzerine takılabilir, bu da ünitenin artık duvar braketinden çıkarılamayacağı anlamına gelir. Ayrıca bir asma kilit takılabilir (teslimat kapsamına dahil değildir).

Deneyimlerimize göre, şarj kapasitesinin, özellikle alternatif akımla şarj olurken, pilin yaşlanması üzerinde neredeyse hiç fark edilmeyen bir etkisi vardır. İnternette dolaşan daha birçok ifade var, ancak bunlar çoğunlukla eski pil teknolojisine ve düşük pil kapasitelerine dayanıyor.

Sözde C oranı, aküye zarar vermeyen bir şarj kapasitesi için iyi bir referans noktasıdır. Bu, şarj akımı ile pil kapasitesi arasındaki ilişkiyi açıklar. Diyelim ki aracınızı 22 kW ile şarj ediyorsunuz ve aküsü 22 kWh kapasiteye sahip. O zaman C = 1. Akü kapasitesi yarıya inmiş ve şarj akımı aynı ise, C = 2. C oranı ne kadar yüksekse, şarj işleminin akünün ömrüne etkisi o kadar büyük olur. Ancak bu ancak çok yüksek kilometrelerde belirlenebilir. 1'lik bir C oranında, kısalmış bir pil ömrü neredeyse hiç fark edilmez.

Go-e Şarj İstasyonu PV Bağlantısı / Elektrik Fiyat Değişimi / Yük Dengeleme

Yerel WiFi bağlantısı üzerinden kullanılabilen bir HTTP REST API'si vardır. API, diğer akıllı cihazların şarj cihazıyla iletişim kurabilmesi için açık bir arayüzdür. Ayrıca, API Modbus TCP, 0.40 ürün yazılımı sürümünden itibaren go-eCharger'a entegre edilmiştir. go-e ağ operatörü API'si gibi, bu, şebekeye hizmet eden güç kontrolü için elektrik şebekesi operatörü tarafından go-eCharger'a yetkili erişim sağlar.

go-eCharger ile elektrikli arabanızı şarj etmek için bir fotovoltaik sistemden gelen fazla elektriği kullanabilirsiniz. Bunun için ön koşul, şarj cihazının, go-eCharger gibi açık bir API arayüzüne sahip, ek olarak gerekli bir enerji yöneticisine bağlanmasıdır. Bu enerji yöneticisi aracılığıyla, Şarj Cihazı ile PV sisteminin invertörü arasında iletişim kurulabilir. Kurulum için programlama bilgisi gereklidir. Uyumlu enerji yöneticileri arasında Home Assistant, ioBroker, openHAB, openWB veya Loxone bulunur. Sistemi kendiniz programlayamıyorsanız, bir güneş enerjisi teknisyeninden bunu yapmasını isteyebilirsiniz. go-e, kullanıma hazır bir bağlantı sunmaz.             

API belgelerini burada bulabilirsiniz .

go-eCharger'ın elektrik fiyat değişim fonksiyonunu kullanmak ve bu sayede saatlik elektrik değişim fiyatlarının avantajlarından yararlanmak istiyorsanız akıllı sayaca ihtiyacınız var. Bu henüz kurulmadıysa, lütfen şebeke operatörünüze başvurun. Ayrıca mevcut elektrik sağlayıcınızdan ortağımız aWATtar'a geçmeniz gerekecektir.

aWATtar ile gerçek şarj işlemi, go-eCharger uygulaması aracılığıyla ayarlanabilir. Bu işlevi kullanırken, go-eCharger otomatik olarak elektrikli aracı şarj etmek için en ucuz ardışık saatleri veya fiyatın tanımlanan fiyat seviyesinin altına düştüğü saatleri arar. Bu işlev şu anda yalnızca Avusturya ve Almanya'da mevcuttur.

Birden fazla şarj cihazıyla statik yük dengeleme için ek donanıma ihtiyacınız yoktur. Şarj istasyonları, uygulama aracılığıyla bir yük dengeleme grubu olarak gruplandırılabilir, bu da istasyonların bulut aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar (WiFi bağlantısı gerekir). Sonuç olarak, bireysel şarj cihazlarının performansı, yüklenen araç sayısına bağlı olarak otomatik olarak aşağı veya yukarı ayarlanır. Uygulamada, bireysel şarj kutuları için öncelikler ayarlanabilir.

Go-e Şarj İstasyonu Erişim kontrolü / RFID

Erişim kontrolü, uygulama aracılığıyla, şarj etmeden önce bir RFID tanımlaması gerekli olacak şekilde ayarlanabilir böylelikle tanımlama bilinmiyorsa yani tanımlanmış RFID kartı yoksa şarj cihazı  RFID olmadan şarj etmeyecektir.(enerji vermez)

go-eCharger HOME+ ve HOMEfix, en fazla 10 kart/çip kaydedebilir

Genellikle herhangi bir RFID kartı veya RFID çipi tanımlanabilir. Böylece örneğin bir EC / bankomat kartı da kullanabilirsiniz. RFID kartını tanıtmak mümkün değilse, istenen 13.56 MHz frekansında iletim yapmaz.

Go-e Şarj İstasyonu Kontrol ve Bakım

Hayır, go-e'nin şarj cihazları bakım gerektirmez. Sadece müdahele edilecek yer arka kapagın oradaki cam sigorta yuvasından sigortasını değiştirmektir. Buda çok basit bir işlemdir.

Cihazı suyla nemlendirilmiş bir bezle silin. Lütfen yüksek basınçlı temizleyici ile veya  akan su altında temizlemeyin. Temizlik ürünleri ile temizleme yapılmaz

Donanım yazılımı ve güncellemeler (yazılım güncellemeleri) hakkında bilgi, uygulamada “İnternet” sekmesinde bulunabilir.          

Güncellemeleri gerçekleştirmek için, Şarj Cihazının İnternete aktif bir bağlantısı gereklidir. İnternete bağlandıktan sonra, uygulamanın “İnternet” sekmesinde olası güncellemeler görünür.

En az 1500 A (önemli!) kesme kapasitesine sahip 2 A seramik sigortaya ihtiyacınız var.

Bu tür sigortalar mağazamızda mevcuttur.

Go-e Controller Genel Ürün Bilgileri

go-e Controller, Güneş Enerji (fotovoltaik & PV) sisteminden fazla akım ile şarjın kolayca kontrol edilmesini, dinamik enerji yönetimi ve yük piklerinin önlenmesini sağlar.

go-e Controller binadaki akım akışlarını ölçer ve sınırsız sayıda go-e Charger’ı, uygun konfigürasyonla şebekeden elektrik çekilmeden şarj edecekleri şekilde kontrol eder (yalnızca PV fazlası ile şarj olur). Ancak aynı zamanda şebekeden elektriği kullanırken fazla elektrikle şarj etmek de mümkündür. Ayrıca Controller, binada mevcut olan elektriğe bağlı olarak sınırsız sayıda go-e Charger’ın şarj gücünü kontrol eder. Örneğin, binadaki mevcut güç miktarını aşabilecek yüksek güçlü tüketicilerin aynı anda çalışması durumunda, tanımlanmış şarj cihazlarının şarj gücü otomatik olarak azaltılır.

Bunun için go-e Controller, batarya depolama dahil (ölçüme dahil edilmişse) tüm sistemin performans değerlerini bağlı tüm go-e Charger’lara iletir.
 

go-e Controller, elektrik dağıtım sisteminde ölçüm değerlerini kaydetmek ve bunları bir ağ üzerinde sunmak için kullanılır.

• Öz tüketim optimizasyonu için fotovoltaik fazlası ile şarj (PV sisteminden gelen ve aksi takdirde genel şebekeye beslenecek olan fazla enerji ile şarj etme)
• Dinamik enerji yönetimi (evdeki farklı cihazların tüketimi (ör. fön, su ısıtıcısı, fırın) şarj gücünün ayarlanmasında dikkate alınır, böylece şarj performansı otomatik olarak düşürülür)
• Enerji İzleme ve Pik Azaltılması (enerji tüketimi sırasında bazı pik enerji tüketimlerinin aşılmamasını sağlar)
• Açık API ve go-e Charger arayüzü

go-e Controller tüm PV invertörleri ve güç depolama çözümleri ile uyumludur. Ayrıca tüm go-e Charger ve go-e uygulaması ile de uyumludur. Dinamik enerji yönetimi ve PV fazlalığı ile şarj işlevleri için opsiyonel bulut bağlantısına gerek yoktur.

Evet, Controller aynı zamanda go-e Charger HOME serisi (V2 ve V3) ile de uyumludur.

Evet, go-e Controller'ı sadece dinamik enerji yönetimi veya enerji izleme için de kullanabilirsin.

Go-e Controller Kurulum

Evet, montaj için bir elektrikçi gereklidir.

Hayır, Wallbox'lar veya diğer üreticilerin şarj cihazları Controller üzerinden bağlanamaz.

Hayır, kurulumun elektrik sağlayıcısına bildirilmesi gerekmez.

Controller DIN rayında dört hücre birimi kullanır.

Evet, piyasada bulunan tüm dağıtım panolarına çok iyi uyar. Yalnızca 4 hücre birimi için yer olmalıdır.

Hayır, Controller kolayca DIN rayına takılır. Elektrik hatlarını bağlamak için bir tornavida gereklidir.

Go-e Controller Kullanma

Önce hata çözümü ile ilgili olası bilgiler için go-e web sayfasını ziyaret edin, ör. SSS'lerde kontrol edin ve gerekirse go-e Destek ile iletişime geçin. 

Hayır. Controller menüsü veya uygulama aracılığıyla WiFi'ya bağlanmalıdır.

HTTP-API, Modbus TCP ve MQTT gibi çok sayıda yerel arayüzün yanı sıra, go-e Cloud'a isteğe bağlı olarak kullanılabilen bir bulut bağlantısı da vardır, ancak bu bağlantı PV aşırı yükleme ve dinamik enerji yönetimi işlevleri için gerekli değildir.

Go-e Controller Ürün Fonksiyonları

Evet, bir parlaklık sensörü takılı olduğundan ekran kendiliğinden kapanıyor.

Controller ekranındaki menüde uygun ögeyi seç. Bu artık olmuyorsa, cihazın güç kaynağıyla bağlantısı kesilmeli (ör. RCD’yi kapatın) ve yeniden bağlandığında Controller’daki yukarı ve aşağı tuşlarına aynı anda basılmalıdır.

Bu arayüz sadece şarj cihazları için gereklidir ve HOME Serisi (V3) ve Gemini Serisi'ndeki tüm go-e Charger’larda bulunur.